Pamiętamy o ofiarach stanu wojennego!
Pamiętamy o ofiarach stanu wojennego!
Lucjusz Nadbereżny prezydent Miasta Stalowej Woli po raz kolejny zapalił w oknie Urzędu Miasta Światło Wolności na pamiątkę tych, którzy 43 lata temu cierpieli i ginęli w wyniku represji reżimu generała Jaruzelskiego.
Akcja „Zapal Światło Wolności” jest organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej, a honorowym patronatem objął ją Prezydent RP Andrzej Duda. IPN przypomina po raz kolejny „wszystkich tych, którzy wybrali drogę oporu”. Zapalenie świecy 13 grudnia każdego roku o godzinie 19.30 stało się wyrazem sprzeciwu wobec władz reżimowych oraz gestem solidarności z ofiarami.