Wielkanocne wizyty u kombatantów II wojny światowej
Okres świąteczny kolejny raz stał się czasem wyjątkowych spotkań ze świadkami tragicznych chwil wojny na różnych jej frontach. Reprezentanci 18 Pułku Saperów z Niska na czele z ppor. Hanną Marszewską z Sekcji Komunikacji Społecznej, w imieniu prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, Wojciech Chodorek – zastępca naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, prezes Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia “Odra Niemen” Krystian Fila oraz prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Obwodu Nisko-Stalowa Wola Zbigniew Markut, 30 marca 2024 roku odwiedzili kombatantów II wojny światowej, którzy mieszkają na terenie Miasta Stalowej Woli.
Delegacja spotkała się z zesłanymi na Syberię Panią Ludmiłą Szewczyk, Panią Janiną Janik, Panią Aliną Kopyto oraz Panią Reginą Zawadzką, uczestniczką „Operacji Ostra Brama” w Wilnie.
Akcję świątecznych odwiedzin kombatantów oraz obdarowanie ich paczkami świątecznymi organizuje i koordynuje „Stowarzyszenie Odra Niemen” przy współpracy z fundacją „Nie zapomnij o nas”. Skala ogólnopolskiego projektu obejmuje kilkaset paczek dla bohaterów naszej Ojczyzny. To wielki zaszczyt, że możemy wspierać bohaterów także z naszego regionu, oraz móc podziękować im osobiście za trud i poświęcenie jakie złożyli na ołtarzu naszej wolności.
Fundusze na prezenty świąteczne dla kombatantów na Podkarpaciu pozyskane zostały ze środków fundacji PKO Bank Polski za pośrednictwem Fundacji Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich.