IX Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli
Ósme posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli, było okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz wyznaczenia priorytetów i celów na pozostały czas trwania kadencji w obecnym składzie. Szczególny charakter tej sesji podkreśliło uroczyste ślubowanie nowego członka Młodzieżowej Rady Miejskiej – Marcina Szweda. Z tej okazji Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny wspólnie z przewodniczącym Młodzieżowej Rady Mikołajem Różańskim, złożyli nowemu radnemu gratulacje, podkreślając rangę i odpowiedzialność wynikającą z powierzonej mu funkcji na rzecz lokalnej społeczności.
Jednym z kluczowych punktów obrad było przedstawienie projektu realizacji drugiej edycji debat oksfordzkich. Inicjatywa spotkała się z jednogłośnym poparciem członków rady, a dyskusja w tym temacie miała konstruktywny charakter. Radni skoncentrowali się na możliwościach udoskonalenia przedsięwzięcia, bazując na doświadczeniach z poprzedniej edycji.
- Miasto z pełnym przekonaniem wspiera tę inicjatywę – podkreślił prezydent Lucjusz Nadbereżny, zaznaczając, że zdrowa rywalizacja między szkołami stanowi doskonałą okazję do nawiązywania nowych relacji oraz rozwijania kompetencji i wiedzy młodych uczestników.
Kolejnym punktem sesji była propozycja przystąpienia do projektu pn. „Czas na Podkarpacką Młodzież”, którego celem jest promocja aktywności młodzieży oraz ukazanie jej kluczowej roli w rozwoju miasta i regionu. Inicjatywa ta zyskała pełne poparcie Prezydenta Stalowej Woli, który zwrócił się do radnych z apelem o czynne zaangażowanie w realizację projektu – od etapu planowania, po jego wdrożenie. Uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie.
W końcowej części posiedzenia radni przeszli do składania interpelacji, wniosków oraz zapytań. Zgłaszane sprawy potwierdziły rosnące zaangażowanie Młodzieżowej Rady w życie miasta oraz jasno wytyczony kierunek działań – pełen energii, odpowiedzialności i troski o przyszłość Stalowej Woli.