Powstaną nowe ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych
Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-VIA Sp. z o.o., ul. Szklarniowa 14, 37 – 400 Nisko, za kwotę 1 998 493,76 zł wybuduje nowe ścieżki rowerowe w naszym mieście.
- Komunikacja rowerowa wpisana jest w historię i tradycję naszego miasta. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z rowerów, a miasto Stalowa Wola wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, tworząc nowe ścieżki dedykowane rowerzystom. Ponad kilometrowe odcinki, które zostaną oddane do użytku w ciągu ul. Granicznej, Klasztornej, Traugutta i Al. Jana Pawła II, stworzą bezpieczną przestrzeń do podróżowania rowerem – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Granicznej, w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego - od ul. Klasztornej, wokół ronda Orląt Lwowskich i wzdłuż ul. Granicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, o długości ok. 676 oraz przebudowa fragmentu Al. Jana Pawła II i ul. Traugutta, w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą o długości 391 metrów.
Projekt realizowany jest w ramach projektu: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Programu - Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021 – 2027, Priorytet FEPW.03 Zrównoważona mobilność miejska, Działanie FEPW.03.01 Zrównoważona mobilność miejska Nazwa Projektu: „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I”.
Czas wykonania zadania to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
#FunduszeEuropejskie
#FunduszeUE