Najnowsze informacje

Wyścig z finiszem w Stalowej Woli

29.06.2021

Nie od dziś wiadomo, że Stalowa Wola to miasto rowerów. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny nasze miasto znalazło się na trasie prestiżowego Międzynarodowego Kolarskiego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Na mecie zlokalizowanej przy Al. Jana Pawła II najszybciej finiszował Casper van Uden z grupy Development Team DSM, a w klasyfikacji generalnej triumfował Czech Jan Bárta z Elkov Kasper.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny zagościł w naszym mieście Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Dziękuję organizatorom i mam nadzieję do zobaczenia za rok – mówił Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

W 32. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków wystartowało 162 kolarzy, 28 ekip – cztery holenderskie, trzy niemieckie i siedem polskich. Do pokonania mieli blisko 740 kilometrów podzielonych na 5 etapów. Ostatni dzień zmagań (26 czerwca) przyniósł etap Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonali dystans 165 km. Wyścig ukończyło 123 kolarzy.

Finałowy odcinek do Stalowej Woli wygrał Holender Casper van Uden z Development Team DSM, drugie miejsce zajął Coen Vermeltfoort (VolkerWessels), a trzecie Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Klasyfikację generalną 32. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wygrał 36-letni Czech Jan Bárta, a drugi na podium był jego rodak 19-letni Jakub Ťoupalík – obydwaj z grupy Elkov Kasper. Trzecim zawodnikiem Wyścigu został Casper van Uden. Czwarty był Alan Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski, a piąty Maciej Paterski z Voster ATS.

Klasyfikację punktową wygrał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), górską – Thijs De Lange (Metec-Solarwatt), a młodzieżową – Jakub Ťoupalík (Elkov-Kasper). Najlepszym teamem Wyścigu okazał się Elkov-Kasper.

Oprócz wyścigu zawodowców, 26 czerwca w Stalowej Woli na Al. Jana Pawła II odbył się również tour dla najmłodszych – 13. Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”. Jego mali uczestnicy pokonywali trasę na odcinku od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Floriańską.