Najnowsze informacje

Wodny Plac Zabaw już otwarty

21.08.2018

Od soboty 18 sierpnia dzieci mogą korzystać z wodnego orzeźwienia. W tym dniu oficjalnie został otwarty Wodny Plac Zabaw zlokalizowany w Parku Miejskim przy ul. Popiełuszki w Stalowej Woli. Wodny Plac Zabaw będzie czynny od godz. 10.00 do godz. 19.00 codziennie do końca września (przy sprzyjającej aurze).

Tłumy mieszkańców Stalowej Woli i okolic wraz z dziećmi przybyły na otwarcie nowoczesnego obiektu rekreacyjno-sportowego. To obiekt, na który z niecierpliwością czekali wszyscy spragnieni wodnych przygód. Jak zaznaczył Poseł na Sejm RP Rafał Weber, atrakcja powstała dzięki pomysłowi Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, głosom mieszkańców Stalowej Woli, którym spodobała się inicjatywa włodarza miasta oraz dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Wodny Plac Zabaw jest kolejnym pięknym obiektem do uprawiania rekreacji, aktywnego wypoczynku, miejscem, które tętni życiem. Są tutaj również miejsca do wypoczynku dla osób starszych – dodał poseł na Sejm RP Rafał Weber.

– Tego typu obiekty są bardzo potrzebne. To jest początek edukacji zdrowotnej i edukacji wychowania fizycznego dla waszych dzieci. Chciałbym, żeby Wodny Plac Zabaw tętnił życiem, ku zadowoleniu wszystkich mieszkańców, tych małych i większych. Macie wspaniały obiekt do rekreacji i wypoczynku, a wasze pociechy na pewno będą zadowolone – mówił podczas otwarcia Minister Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Jak poinformował Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, od początku kadencji wraz z Prezydentem Miasta Lucjuszem Nadbereżnym dba o to, żeby Stalowa Wola rozwijała się i była przyjazna mieszkańcom.  – Chcemy, żeby w Stalowej Woli powstawały piękne miejsca rekreacyjne, aby mieszkańcy mieli wybór, w jaki sposób i gdzie spędzać czas wolny. Na Wodny Plac Zabaw mieszkańcy czekali z utęsknieniem od dawna – zaznaczył Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Dzięki stworzeniu Wodnego Palcu Zabaw powstała przestrzeń do bezpiecznej i kreatywnej zabawy stymulującej rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Zabawy w takim miejscu pomagają w rozwoju motoryki, przyczyniają się do rozwoju siły i oswajają z lękiem przed wodą.

Wodny Plac Zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstał w Parku Miejskim przy ul. Popiełuszki w ramach inwestycji „Wielopokoleniowe strefy aktywności sportowej”. Niecka wodna o powierzchni 600 metrów kwadratowych została wyłożona bezpiecznym dla dzieci tworzywem. W niecce znajduje się infrastruktura, na którą składają się między innymi urządzenia takie jak: krab, kopuła wodna, tęcza, armatki wodne, smok, ośmiornica, parasolka, pelikan, żaba. Oprócz atrakcji wodnych, zbudowane zostały m.in. przebieralnie i natryski, a także sanitariaty z pomieszczeniami technicznymi. Zagospodarowany został teren wokół niecki. Utwardzone zostały ścieżki i placyki, pojawiły się ogródki kwietne, zielony labirynt, górka wspinaczkowa i piknikowa, ławki i zieleńce, a także siłownia plenerowa z 6 urządzeniami. Znajdują się tam też stojaki na rowery, urządzenia służące rekreacji jak stół do ping ponga, stoliki szachowe, zabawki edukacyjne. Teren ten został doświetlony i w najbliższym czasie będzie objęty monitoringiem miejskim. Za placem zabaw znajduje się miejsce, gdzie powstaje już tzw. grzybek do prowadzenia małej gastronomii, który będzie obiektem całorocznym.

Zadanie to kosztowało blisko 4 mln zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację tego projektu przyznało dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 100 tys. zł.

W niedługim czasie w Stalowej Woli zostanie otwarta kolejna atrakcja rekreacyjno-sportowa dla małych i dużych, czyli park linowy.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2021

pon. wt. śr. czw pt. sob. niedz.
1
2
  • Muzeum otwarte dla g…
3
4
5
6
7
8
9
  • Muzeum otwarte dla g…
10
11
12
13
14
15
16
  • Muzeum otwarte dla g…
17
18
19
  • Rozwadowski Targ Sta…
20
21
22
23
  • Muzeum otwarte dla g…
24
25
26
27
28
29
30
  • Muzeum otwarte dla g…