Najnowsze informacje

Warsztaty z projektantami

23.11.2022

22 listopada odbyły się „Warsztaty z projektantami dotyczące zagospodarowania terenów zielonych w centrum Stalowej Woli”. Było to pierwsze spotkanie, z zaplanowanych trzech, które dotyczą wspomnianego tematu. Organizatorem wspólnego projektowania terenów zielonych, architektury krajobrazu i miejsc do wypoczynku na terenie zawartym pomiędzy Al. Jana Pawła II, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Floriańską i torami kolejowymi jest Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

Uczestnicy warsztatów wraz z projektantami z firmy PM Projekt omawiali obecny stan i wygląd przedmiotu spotkania oraz zgłaszali pomysły zmian jakie mają nastąpić na wspomnianym terenie. Podczas prac w grupach mogli nakreślić swoje plany i pomysły dotyczące zagospodarowania centrum Stalowej Woli. W podsumowaniu wybrano najciekawsze koncepcje, które będą wzięte pod uwagę przy projektowaniu. 

– Państwo są tutaj najważniejsi. Chcielibyśmy, aby nam państwo opowiedzieli o swoich bolączkach, jakie widzą na tym terenie, ale i marzeń, które postaramy się zrealizować. Poprzez metodykę tych warsztatów będziemy starać się znaleźć jak najlepsze rozwiązania i udzielić jak najlepszych odpowiedzi. Zaczynamy nasz proces projektowy od wysłuchania pomysłów mieszkańców – powitał uczestników spotkania Jarosław Biedroń z PM Projekt. 

Kolejne spotkania z projektantami planowane są 15 grudnia 2022 roku oraz 11 stycznia 2023 roku. Warsztaty realizowane są w ramach zadania: „Koncepcja zagospodarowania terenów zielonych w centralnej części miasta Stalowa Wola opracowana na bazie warsztatów z mieszkańcami”, stanowiącego jedno z działań projektu „Stalowa Wola – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast”, realizowanego przy współfinansowaniu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. 

Kalendarz wydarzeń

listopad 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
  • Muzeum otwarte dla g…
4
5
6
7
8
9
10
  • Muzeum otwarte dla g…
11
12
13
14
15
16
17
  • Muzeum otwarte dla g…
18
19
20
  • Rozwadowski Targ Sta…
21
22
23
24
  • Muzeum otwarte dla g…
25
26
27
28
29
30