Najnowsze informacje

Uhonorowani za ponad pół wieku wspólnej drogi

02.10.2019

– Słowa „kocham Cię” można wypowiedzieć w kilka sekund, ale żeby udowodnić uczucie za nimi idące potrzeba całego życia – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli podczas uroczystości Złotych i Diamentowych Godów. 28 września 2019 roku 13 par ze Stalowej Woli zostało uhonorowanych za to, że od ponad pół wieku z sukcesem udowadniają sobie i otoczeniu, że wiedzą co znaczy kochać.

– To dla nas, jako samorządu Miasta Stalowej Woli, wielkie wyróżnienie, że mamy ten zaszczyt, aby odznaczyć w imieniu Prezydenta RP pary, które 50 oraz 60 lat temu powiedziały sobie „tak” i mocno trzymając się za ręce przez ten czas, we wzajemnej uczciwości, wsparciu, życzliwości i przyjaźni idą przez życie, dając przykład swoim dzieciom, wnukom, ale również całemu społeczeństwu jak pięknie żyć – mówił prezydent Nadbereżny.

Obecny na uroczystościach Poseł na Sejm RP Rafał Weber podkreślił wagę małżeństwa i rodziny dla istnienia Polski – Jesteście Państwo dowodem na to, że instytucja małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny to fundament nie tylko rodziny, ale też wspólnoty lokalnej i naszego kraju. To od rodziny zaczyna się miejscowość i na rodzinie budowana jest Polska. Jesteście dla nas wzorem jak kochać i się szanować, jak iść przez życie razem. Chcę zapewnić, że centrum naszego działania, działania rządowego jest właśnie rodzina – mówił minister Rafał Weber.

Medale za 50-lecie Pożycia Małżeńskiego od Prezydenta RP otrzymali: Krystyna i Tadeusz Grochalowie, Krystyna i Hieronim Korczyńscy, Helena i Jan Oczkowscy, Elżbieta i Marian Oziembłowscy, Władysława i Józef Pawlusowie, Halina i Zygmunt Piórek, Marian i Leszek Pokora, Aniela i Władysław Sudołowie, Zuzanna i Michał Świdzińscy, Emilia i Józef Szewczykowie. Ponadto Kazimiera i Eugeniusz Telka, Kazimiera i Stanisław Wójcikowie oraz Stanisława i Jan Zamorscy otrzymali dyplomy z okazji 60 lat stażu małżeńskiego.

Uroczystość odbyła się w Bibliotece Międzyuczelnianej, a poprzedziła ją Msza Święta w kościele Źródło Miłosierdzia . Dla świętujących przygotowano specjalną oprawę muzyczną, o którą zadbali uczniowie i nauczyciele z PSM w Stalowej Woli.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
  • Koncert Lwowskiej Or…
5
6
  • Promocja książki Rys…
7
  • Obiektywem malowane
8
9
10
11
12
13
14
  • Przystanek Historia …
15
  • Memoriał Lucjana Tre…
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Spotkanie autorskie …
28
29