Najnowsze informacje

„Tornister pełen uśmiechów” na stalowowolskich błoniach

11.08.2021

Podczas koncertu „Stalowa Wola Jednego Serca” ponad 300 dzieci odbierze plecak z wyprawką szkolną. W najbliższą niedzielę 15 sierpnia, na stalowowolskich błoniach odbędzie się finał akcji realizowanej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej – „Tornister pełen uśmiechów”. Szkolne wyposażenie rozda dzieciom Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

15 sierpnia w Stalowej Woli plecaki z wyprawkami odbierze 305 uczniów z terenu Diecezji Sandomierskiej. O wytypowanie uczniów, do których trafią plecaki z wyprawką Caritas Diecezji Sandomierskiej poprosiła parafie i szkoły. Dzięki tej współpracy pomoc trafi do uczniów z 20 parafii.

Kolorowe plecaki zaopatrzone w potrzebne przybory szkolne to koszt 120 złotych. Parafie dopłaciły do wyprawki po 50 złotych, a Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach pieniędzy pozyskanych z jednego procenta dołożyła 70 złotych. Wyprawki przygotowano z podziałem na grupy wiekowe: uczniowie młodsi i starsi. Zawartość plecaków została dostosowana do wieku każdego ucznia.

– Mamy już jeden wystarczający stres w postaci pandemii i chcemy ulżyć w niedoli szczególnie tym, których nie na wszystko stać. Stąd troska kościoła o dzieci i młodzież. Pomagamy tak, jak potrafimy. To nie jest tylko nasza oferta Caritasu czy Diecezji Sandomierskiej, bo Caritas i Diecezja to są ludzie. Te plecaki zostały ufundowane przez wspólnoty parafialne, przez rodziców jednych dzieci dla drugich. Myślę, że w ten sposób jesteśmy ze sobą razem – mówił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który w poniedziałek, 9 sierpnia towarzyszył pracownikom Caritas Diecezji Sandomierskiej przy pakowaniu plecaków.

Tornistry trafią do uczniów w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia przed godziną 19.00 w Stalowej Woli, gdzie na nadsańskich błoniach odbędzie się koncert „Stalowa Wola Jednego Serca”. Szczegóły na stronie: https://www.stalowawola.pl/stalowa-wola-jednego-serca/

Specjalnie dla osób udających się na to niezwykłe widowisko od godziny 16.00 do 23.00 komunikacja miejska kursować będzie za darmo oraz uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa, która dowiezie chętnych na miejsce. Zmotoryzowani uczestnicy wydarzenia będą mogli zostawić swoje pojazdy na wyznaczonym parkingu przed Centrum Handlowym VIVO! Stalowa Wola przy ul. Chopina 42.

Koncert jest częścią obchodów 15 sierpnia – Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą Świętą dziękczynną w Bazylice Konkatedralnej w 60-lecie kapłaństwa J.E. ks. Bpa Edwarda Frankowskiego oraz w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii defilada z udziałem Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury przejdzie ulicami Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości wojskowe. Więcej na stronie: https://www.stalowawola.pl/stalowowolskie-obchody-swieta-wojska-polskiego/

Od rana natomiast w Parku Miejskim uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 9.00 wystartuje bowiem Bieg Tropem Wilczym. Szczegóły pod linkiem: https://www.stalowawola.pl/stalowa-wola-uczci-pamiec-zolnierzy-wykletych/

Organizatorami koncertu „Stalowa Wola Jednego Serca” są: J.E. Bp. Krzysztof Nitkiewicz Biskup Sandomierski oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, a także Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, Fundacja Wolność i Demokracja. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., a partnerami strategicznymi: Fundacja Lotos, Huta Stalowa Wola S.A. i Polska Grupa Zbrojeniowa. Partnerami są także: Telewizja Trwam, Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Nadleśnictwo Rozwadów i Centrum Handlowe VIVO!. Obchody swoim patronatem objęli: Senator RP Janina Sagatowska i Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Plan obchodów 15 sierpnia 2021 roku

9.00 /Park Miejski im. Kazimierza Pilata

Bieg Tropem Wilczym na 1963 m

9.15 /Park Miejski im. Kazimierza Pilata

Bieg Tropem Wilczym na 5 km

10.30 / Bazylika Konkatedralna

Uroczysta Msza Św. Dziękczynna w 60-lecie kapłaństwa J.E. ks. Bpa Edwarda Frankowskiego w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej, Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko

11.30 / Od Bazyliki Konkatedralnej na Plac Piłsudskiego

Defilada przy udziale Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej MDK

12.00 / Plac Piłsudskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego

18.00 / Stalowowolskie Błonia nad Sanem

Support

18.30 / Stalowowolskie Błonia nad Sanem

Finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”

19.00 / Stalowowolskie Błonia nad Sanem

Koncert „Stalowa Wola Jednego Serca”

Kalendarz wydarzeń

listopad 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
  • Muzeum otwarte dla g…
4
5
6
7
8
9
10
  • Muzeum otwarte dla g…
11
12
13
14
15
16
17
  • Muzeum otwarte dla g…
18
19
20
  • Rozwadowski Targ Sta…
21
22
23
24
  • Muzeum otwarte dla g…
25
26
27
28
29
30