Najnowsze informacje

Stalowa Wola na Międzynarodowych Targach Lotnictwa w Berlinie

22.06.2022

ILA Berlin 2022 to prestiżowe, najstarsze i jedne z największych na świecie wydarzeń dedykowanych lotnictwu. Ostatnia edycja ILA zgromadziła 1117 wystawców z 40 państw oraz 180 tysięcy zwiedzających!

Stalowa Wola zadebiutowała na wydarzeniu z promocją nowopowstałej strefy gospodarczej Strategiczny Park Inwestycyjny – Euro – Park Stalowa Wola. Strefa ta posiada duży potencjał, rozwiniętą infrastrukturę, mającą skupiać przemysł związany z elektromobilnością, stając się jego ośrodkiem na całą Europę. Oficjalnie stoisko miasta reprezentują pełnomocnik prezydenta miasta ds. utworzenia Strategicznego Parku Inwestycyjnego Jacek Śledziński oraz skarbnik miasta Michał Buwaj. Z kolei z ramienia TSSE Europark WISŁOSAN na targach gości dyrektor oddziału w Tarnobrzegu Tomasz Miśko. Stoisko reprezentowane jest również przez przedstawicieli władz samorządowych województwa podkarpackiego, miasta Rzeszów oraz Doliny Lotniczej. Delegacje odbywają szereg wcześniej umówionych spotkań B2B m.in. z przedstawicielami regionów i przedsiębiorstw obecnych na targach. Warto zaznaczyć, że w Stalowej Woli od lat działają firmy, produkujące dla branży lotniczej takie jak: ATI ZKM Forging, Poltra, Thoni Alutec, Iwamet , JB Stal Serwis. Stąd nawiązywanie relacji biznesowych w obszarze lotniczym ma duże znaczenie dla rozwoju strefy gospodarczej.

Na stoisku emitowane są m.in. filmy promujące potencjał gospodarczy wszystkich partnerów, z kolei pakiet informacji o możliwościach inwestowania w regionie zapewnia Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów naszego województwa.

W województwie podkarpackim w ostatnich latach wzrosła zarówno liczba firm lotniczych, a także sprzedaż eksportowa. Dolina Lotnicza posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji komponentów stosowanych w m.in w Boeingach i Airbusach, ale także w myśliwcach F-16 i F-35. Okres pandemii COVID-19 był bardzo trudny nie tylko dla przemysłu lotniczego, ale także dla innych, mocno rozwijających się branż, choćby turystyki czy gastronomii. Stąd ważna jest obecność na branżowych targach, wzmocnienie stałych już kontaktów biznesowych i budowanie nowych.

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
  • Muzeum otwarte dla g…
3
4
5
6
  • Maszerujemy z kijkam…
7
8
9
  • Muzeum otwarte dla g…
10
11
12
13
14
15
16
  • Muzeum otwarte dla g…
17
18
19
  • Rozwadowski Targ Sta…
20
21
22
23
  • Muzeum otwarte dla g…
24
25
26
27
28
29
30
  • Muzeum otwarte dla g…