Najnowsze informacje

Stalowa Wola liderem w województwie i wysoko w Polsce

02.10.2018

Stalowa Wola najtańszym miastem w województwie podkarpackim i w czołówce najbardziej przyjaznych miast w Polsce pod względem opłat komunalnych. W ostatnich dniach opublikowany został prestiżowy ranking firmy Curulis: „Wydatki mieszkańców na usługi komunalne”.

– Spośród 339 miast w Polsce Stalowa Wola zajmuje bardzo wysokie 26 miejsce w kraju i 1 w województwie podkarpackim pod względem najniższych opłat komunalnych w Polsce – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. – By pokazać jak wysoka jest to lokata, warto przedstawić chociażby pozycje naszych sąsiadów: Nisko na 155 miejscu, Rzeszów na 188 miejscu, a Mielec na 203 miejscu – dodaje włodarz Stalowej Woli.

Ranking powstał poprzez oszacowanie rocznych kosztów, jakie obciążają przeciętną polską rodzinę z zakresu usług komunalnych w pięciu obszarach: zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, odbioru odpadów, komunikacji publicznej oraz stref płatnego parkowania.

Jak przypomina prezydent Lucjusz Nadbereżny, jeszcze 4 lata temu Mieszkańcy płacili blisko 13 zł za wywóz odpadów, w tej chwili opłata wynosi 6 zł, a dla rodzin wielodzietnych 4,50 zł. W ciągu tego okresu obniżone zostały również opłaty za wodę i ścieki o blisko złotówkę, a stalowowolanie po 60. roku życia, weterani i dzieci z rodzin wielodzietnych zyskały przywilej poruszania się komunikacją miejską za darmo.

– 4 lata temu mówiono nam, że nie da się obniżyć opłat komunalnych, a my postawiliśmy sobie za cel nieobciążanie portfeli Mieszkańców Stalowej Woli i dotrzymaliśmy słowa. To jest i będzie nasz priorytet – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

 

Link do rankingu: https://www.curulis.pl/raport/wydatki-mieszkancow-na-uslugi-komunalne-2018

Nadchodzące wydarzenia

  • Mini Shanties 2018

    14 grudnia 2018
  • Stalowowolska Wigilia Miejska

    16 grudnia 2018
  • Jarmark Bożonarodzeniowy

    16 grudnia 2018

Zobacz Kalendarz Wydarzeń