Najnowsze informacje

Rządowe wsparcie dla Stalowej Woli

27.09.2022

W poniedziałek, 26 września 2022 r. odbyła się konferencja prasowa posła RP, wiceministra infrastruktury Rafała Webera, który przekazał dobre informacje prezydentowi miasta Stalowej Woli, staroście stalowowolskiemu, a także burmistrzowi Zaklikowa oraz wszystkim wójtom gmin powiatu stalowowolskiego. W zeszłym tygodniu weszła w życie ustawa, na mocy której do polskich samorządów trafi 13 miliardów 700 milionów złotych. Pieniądze wypłacone zostaną w trzech transzach: pierwsza w październiku, druga w listopadzie, trzecia w grudniu tego roku.

– Środki te samorządy będą mogły przeznaczyć zarówno na wydatki bieżące, w tym te związane ze wzrostem nośników: energii i gazu oraz na wydatki inwestycyjne. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego w taki ponadstandardowy sposób wspiera samorządy w realizacji ich zadań. 13 miliardów 700 milionów złotych rozdysponowane zostaną pomiędzy wszystkie gminy, powiaty i województwa w Polsce – powiedział minister Rafał Weber.

Miasto Stalowa Wola otrzymało 7 milionów 100 tysięcy złotych. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny podziękował zarówno Rządowi Mateusza Morawieckiego jak i parlamentarzystom z naszego miasta, senator Janinie Sagatowskiej  oraz posłowi Rafałowi Weberowi.

– To bardzo istotna kwota, która pozwoli nam zrealizować tegoroczne zamierzenia w budżecie, nie zmieniając planu inwestycyjnego ani strategii miasta, jako tego przyjaznego dla mieszkańców pod względem opłat komunalnych i kosztów. Środki te pokazują, że rząd Mateusza Morawieckiego nie zamyka oczu na te problemy, które są, mocno wspiera i diagnozuje sytuacje samorządów. To olbrzymia pomoc, która pozwoli nie zatrzymywać się w biegu inwestycyjnym, który jest widoczny na terenie miasta Stalowej Woli, w tak dużej skali, właśnie dzięki środkom rządowym, europejskim i norweskim – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Oprócz miasta Stalowej Woli z programu wsparcia dla Samorządów z budżetu Państwa 2022 roku Powiat stalowowolski otrzymał 6 milionów 100 tysięcy złotych. Gminy: Bojanów, Pysznica, Zaklików, Zaleszany i Radomyśl nad Sanem otrzymały po 2 miliony 900 tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczone zostaną, jak podkreślali przedstawiciele gmin, m.in. na wymianę oświetlenia na ledowe, termomodernizację placówek oświatowych i kulturalnych, remonty w tych placówkach, czy bieżące wydatki. Ogólnie zadania, które mogą powodować zmniejszenie kosztów i większe oszczędności.

 

Kalendarz wydarzeń

listopad 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
  • Muzeum otwarte dla g…
4
5
6
7
8
9
10
  • Muzeum otwarte dla g…
11
12
13
14
15
16
17
  • Muzeum otwarte dla g…
18
19
20
  • Rozwadowski Targ Sta…
21
22
23
24
  • Muzeum otwarte dla g…
25
26
27
28
29
30