Najnowsze informacje

Rondo przy ul. Grabskiego już nie straszne dla ciężarówek

23.08.2016

Rondo przy kuźni matrycowej było zmorą kierowców od dawna. Szczególny problem z przejazdem przez to skrzyżowanie miały pojazdy ciężkie. Od lipca jednak problem zniknął, bo rondo zostało przebudowane.

Na ten problem szczególna uwagę zwracali pracownicy zakładów mających swą siedzibę na terenach starej huty. Dlatego też, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zlecił przebudowę skrzyżowania, by ułatwić życie pracodawcom i pracownikom tamtejszych firm.

– Rondo było projektowane kilka lat temu i nie jest dostosowane do dzisiejszych warunków. Strefa ekonomiczna nam się prężnie rozwija i tym samym zwiększa się tam ruch. Pojawiły się także nowe zakłady, jak np. Ikea, która potrzebuje większej przestrzeni by transportować drewno, a na starym rondzie po prostu te pojazdy się nie mieściły. Dlatego podjęliśmy decyzję o przebudowie ronda, tak, by powierzchnia do jazdy była większa, a zjazdy i najazdy łagodniejsze – mówi Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Remont potrwał miesiąc, od połowy czerwca do połowy lipca. W tym czasie wykonano korektę geometrii skrzyżowania, czyli zwiększono promienie łuków. Zmieniono także nawierzchnię pierścienia wyspy centralnej ronda z kamiennej na bitumiczną oraz opaskę tej wyspy. – Wsłuchując się w głos mieszkańców, zostały też w inny sposób usytuowane znaki kierunkowe. Teraz znajdują się na wyspie i nie zasłaniają już widoczności, na co skarżyli się kierowcy – dodaje włodarz miasta.

By usprawnić poruszanie się po tych terenach przemysłowych, miasto wydało około 168 tys. zł.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
  • Koncert Lwowskiej Or…
5
6
  • Promocja książki Rys…
7
  • Obiektywem malowane
8
9
10
11
12
13
14
  • Przystanek Historia …
15
  • Memoriał Lucjana Tre…
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Spotkanie autorskie …
28
29