Najnowsze informacje

Promocja książki „Znani Rodacy we wspomnieniach i szkicach”

30.11.2018

Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprosił 28 listopada 2018 roku do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli im. I.J. Paderewskiego na promocję książki wydanej przez Urząd Miasta Stalowej Woli pt. „Znani Rodacy we wspomnieniach i szkicach” autorstwa Mariana Marka Drozdowskiego.

Publikacja stanowi zbiór biografii wybitnych rodaków, którym zawdzięczamy narodziny III Rzeczypospolitej, reprezentujących różne niepodległościowe opcje polityczne w różnych okresach historycznych oraz ich dokonania społeczne i kulturalne.

Podczas spotkania autor prezentował książkę i akcentował osobiste kontakty z każdą z wymienionych w niej postaci, dzięki którym tytuł ten wyróżnia się na tle licznych opracowań biografistyki naukowej.

Książka wydana została z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 80. rocznicy powstania Stalowej Woli, w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”. Promuje Stalową Wolę jako mecenasa kultury i ośrodek upowszechniający wartości patriotyczne.

W imieniu Prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisława Sobieraja gratulacje autorowi książki profesorowi Drozdowskiemu złożyła Agata Krzek Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Korzystając z okazji pobytu prof. Drozdowskiego w Stalowej Woli wręczone zostały także nagrody laureatom konkursu wiedzy o twórczości i życiu I.J. Paderewskiego zorganizowanego przez szkołę muzyczną.

Oprawę artystyczną spotkania zapewnili uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli, która nosi imię naszego wybitnego kompozytora, pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego, jednej z wymienionych w promowanej książce postaci. Podczas koncertu wykonanych zostało kilka skomponowanych przez niego utworów.

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień Pamięci 156. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

    19 stycznia 2019
  • Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

    19 stycznia 2019

Zobacz Kalendarz Wydarzeń