Najnowsze informacje

Ponad pół wieku razem idą przez życie

01.10.2018

7 par, złączonych sakramentem, ponad pół wieku temu wyruszyło we wspólną drogę. 30 września zostali uhonorowani wyjątkowym odznaczeniem za swój staż małżeński. – Obrączka małżeńska, która jest sama, pojedyncza, nic nie znaczy. Prawdziwa waga i znaczenie obrączek jest wtedy, kiedy są one razem. Serdecznie Państwu dziękujemy za to, że Państwo przez całe życie w swoich obrączkach, w trudach, problemach, ale przede wszystkim w miłości byli razem – mówił podczas uroczystości wręczania medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

– Niech będzie nam wolno w tym wyjątkowym dla Państwa dniu przekazać słowa gratulacji i podziękowania za Państwa wspaniałe bycie razem, które stanowi dla nas najpiękniejszy wzór. Zapewne w Państwa życiu były momenty smutne i bardziej dynamiczne, czas wzajemnego milczenia, ale i radości. Pragnę życzyć, aby to doświadczenie radości i wzajemnego szczęścia budowało Państwa przyszłość, abyście Państwo w jesieni swojego życia, tak jak dotychczas, mocno trzymali się za ręce, wspierali się i pomagali sobie nawzajem – zwrócił się do Jubilatów włodarz Stalowej Woli. Prezydent miasta podziękował także zebranym na uroczystości za to, że swoim życiem małżeńskim, pracą społeczną, zawodową i zaangażowaniem budowali Stalową Wolę i Polskę.

Medale za 50-lecie Pożycia Małżeńskiego od Prezydenta RP otrzymali: Monika i Edward Kawalcowie, Eleonora i Damian Krawczykowie, Danuta i Kazimierz Kudełkowie, Zofia i Włodzimierz Macowie, Wiesława i Czesław Pindlowscy, Anna i Ryszard Szypowscy. Ponadto Janina i Marian Bocheńscy otrzymali dyplom z okazji 65 lat stażu małżeńskiego.

Uroczystość odbyła się w Bibliotece Międzyuczelnianej, a poprzedziła ją Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Floriana. Dla świętujących przygotowano specjalną oprawę muzyczną, o którą zadbali uczniowie i nauczyciele z PSM w Stalowej Woli.

Nadchodzące wydarzenia

  • Mini Shanties 2018

    14 grudnia 2018
  • Stalowowolska Wigilia Miejska

    16 grudnia 2018
  • Jarmark Bożonarodzeniowy

    16 grudnia 2018

Zobacz Kalendarz Wydarzeń