Najnowsze informacje

Ponad pół wieku idą razem przez życie

08.09.2021

15 par złączonych węzłem małżeńskim ponad pół wieku temu wyruszyło we wspólną drogę. 4 września zostali uhonorowani wyjątkowym odznaczeniem za swój staż małżeński.To dla nas, samorządu Miasta Stalowej Woli wielkie święto, kiedy możemy w imieniu Prezydenta RP uhonorować małżeństwa, które w tak wielkim zaufaniu, wzajemnym szacunku, przyjaźni i miłości przez wiele lat budowały swoją rodzinę, ale również przez ten okres swoim przykładem, ciężką pracą i zaangażowaniem budowali całe nasze społeczeństwo – mówił podczas uroczystości wręczania medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Prezydent podkreślił, że w dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest propagowanie wartości, którymi kierowali się przez całe życie Jubilaci. – Dzisiaj pragniemy wyrazić naszą największą wdzięczność, że stanowicie dla młodszych pokoleń najpiękniejszy przykład tego jak żyć, jak podejmować wyzwania i jak brać odpowiedzialność za życie swoje i drugiej osoby, której przyrzekło się miłość na całe życie – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz Stalowej Woli wyraził też wdzięczność za pracę na rzecz naszego miasta. – Jeżeli dzisiaj Stalowa Wola w opinii wielu osób jest piękna i rozwijająca się, to jest to wynik Państwa pracy przez całe życie zawodowe, czy społeczne. Państwo rok po roku dokładaliście kolejną cegiełkę dla rozwoju Stalowej Woli – dodał prezydent Nadbereżny.

Medale za 50-lecie Pożycia Małżeńskiego od prezydenta RP otrzymali: Wiesława i Henryk Arasowie, Wanda i Zbigniew Bisowie, Weronika i Michał Bożek, Maria i Józef Demidowscy, Helena i Edward Kapuścińscy, Elżbieta i Mieczysław Kowalowie, Danuta i Ireneusz Łukasiewiczowie, Zofia i Mieczysław Szkoła, Teresa i Edward Matysiakowie, Genowefa i Tomasz Molawka, Aniela i Emil Muc, Zofia i Józef Podlasek, Władysława i Jakub Rybakowie, Józefa i Józef Rychlakowie, Teresa i Józef Szewczykowie.

Jubileusze odbyły się w Centrum Aktywności Seniora. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego.

PROCEDURA PRZYZNAWANIA MEDALI ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane są na wniosek. Każda para lub inna zainteresowana osoba w imieniu Jubilatów może złożyć wniosek o przyznanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Dokument do pobrania dostępny jest na stronie: https://www.stalowawola.pl/urzad-miasta/druki-urzedowe-pobrania/ i stacjonarnie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wypełniony druk należy złożyć w USC lub w Biurze Obsługi Klienta (ul. Wolności 7), albo przesłać skan podpisanego dokumentu na adres e-mail: mmaziarz@stalowawola.pl lub akostka@stalowawola.pl. Złożone przez zainteresowanych podanie jest dopiero podstawą do wnioskowania przez miasto do Wojewody Podkarpackiego o przyznanie wyróżnienia za długoletnie pożycie małżeńskie. Wniosek w Urzędzie Wojewódzkim procedowany jest do około pół roku.

Medale nie są przyznawane „z urzędu” wszystkim małżeństwom z 50-letnim i dłuższym stażem, ponieważ każda para ma indywidualną sytuację życiową i nie każda wyraża chęci czy możliwości przyjęcia odznaczenia. Stąd też zachęcamy wszystkich Jubilatów albo członków rodzin do indywidualnego zgłaszania wniosków do Urzędu Stanu Cywilnego w Stalowej Woli.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2021

pon. wt. śr. czw pt. sob. niedz.
1
2
  • Muzeum otwarte dla g…
3
4
5
6
7
8
9
  • Muzeum otwarte dla g…
10
11
12
13
14
15
16
  • Muzeum otwarte dla g…
17
18
19
  • Rozwadowski Targ Sta…
20
21
22
23
  • Muzeum otwarte dla g…
24
25
26
27
28
29
30
  • Muzeum otwarte dla g…