Najnowsze informacje

Podwórko dla Pława zazieleni się już w przyszłym roku

01.10.2019

Prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ogłosił dziś nowy przetarg na Podwórko dla Pława. Już w przyszłym roku „betonowa pustynia” przy Alejach Jana Pawła II 6 zamieni się w zielone miejsce do zabawy dla dzieci i teren rekreacji dla seniorów.

Na odnowionym podwórku znajdzie się siłownia plenerowa, plac zabaw z zadaszoną piaskownicą, nowe zieleńce, czy innowacyjna fontanna oraz elementy małej architektury. – Dbając o zieleń, w środku osiedla pojawi się wiele nasadzeń w postaci nowych drzew oraz krzewów. Podłogowa fontanna będzie wyróżniała to osiedlowe podwórko, a monitoring i oświetlenie dadzą bezpieczeństwo – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Przetarg został ponownie ogłoszony ze względu na to, że wcześniejsze oferty były zbyt drogie do realizacji. Dłuższy czas przygotowania nowego przetargu był związany z wnioskowaną przez mieszkańców zmianą zakresu projektu. Zaplanowane w pierwszym etapie boisko wzbudzało wątpliwości. – Wsłuchując się w uwagi mieszkańców, postanowiliśmy zmienić projekt i odstąpić od realizacji tej części projektu. Jeżeli będzie taka wola, w przyszłości można wrócić do rozszerzenia podwórka o boisko – mówi włodarz miasta.

Przetarg został ogłoszony dziś, a otwarcie ofert nastąpi 17 października 2019 roku. Zgodnie z projektem, wykonawca całe zadanie ma zrealizować do końca listopada 2020 roku.

Kolejnym postępowaniem przetargowym przygotowywanym do ogłoszenia jest Park Jordana.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
  • Koncert Lwowskiej Or…
5
6
  • Promocja książki Rys…
7
  • Obiektywem malowane
8
9
10
11
12
13
14
  • Przystanek Historia …
15
  • Memoriał Lucjana Tre…
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Spotkanie autorskie …
28
29