Najnowsze informacje

Pociągiem bezpośrednio ze Stalowej Woli do Lublina

07.10.2019

W piątek 11 października powrócą na tory pociągi łączące Stalową Wolę-Rozwadów z Lublinem. Czas podróży z Podkarpacia do stolicy Lubelszczyzny skróci się o 15 minut z około 1 godziny 55 minut do 1 godziny 40 minut.

– Chcemy dziś przekazać bardzo dobrą wiadomość dla podróżnych ze Stalowej Woli i regionu. Od 11 października pojedziemy pociągiem bezpośrednio do Lublina. Natomiast od 20 października powrócą połączenia do stolicy kraju, Warszawy. Czas podróży do Lublina skróci się o 15 minut, do Warszawy – 20 minut, po pierwszym etapie elektryfikacji. Gdy zostanie zelektryfikowany odcinek Lublin – Warszawa, wówczas pojedziemy szybciej o 40 minut. Dostępność komunikacyjna naszego miasta znacznie się poprawi – mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Sprawny przejazd na odcinku Lublin – Stalowa Wola-Rozwadów, to efekt modernizacji około 105 kilometrów toru oraz 60 nowych rozjazdów. Dla elektryfikacji ustawiono ponad 1800 słupów sieci trakcyjnej. Lepszy komfort obsługi na trasie Stalowa Wola – Lublin zapewni też 16 zmodernizowanych stacji i przystanków. Nowe perony są dobrze oświetlone, wyposażone w ławki i wiaty, czytelne oznakowanie i informację pasażerską. Wszystkie obiekty są wyższe i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Między Zaklikowem a Stalową Wolą budowane są jeszcze dwa dodatkowe przystanki: Zaklików Miasto i Stalowa Wola Charzewice. Zostaną one oddane do użytku w grudniu tego roku.

Jak zapewniła Renata Knap wiceprezydent Stalowej Woli, samorząd miasta wpatruje się w inwestycje prowadzone przez PKP i podejmuje działania inwestycyjne, by stworzyć komunikacyjną całość dedykowaną łatwiejszemu przemieszczaniu się do dworca. – Podjęliśmy działania zmierzające do przebudowy ul. Dąbrowskiego, która w zasadniczy sposób wpisze się w poprawę świadczonych usług przez PKP. Ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Rozwadowskiej do dworca kolejowego zostanie wyposażona w ścieżkę rowerową, chodniki, a także dwie zatoki autobusowe, które umożliwią przyjazd pasażerów ze Stalowej Woli i z sąsiednich miejscowości na dworzec, a później powrót do domu – mówiła prezydent Stalowej Woli.

Wiceprezydent Knap wspomniała także o innych realizowanych inwestycjach, jak przebudowa ul. Kopernika, ul. Poprzecznej, ul. Kochanowskiego, czy budowa węzła komunikacyjnego przy ul. Sandomierskiej.

Arnold Bresh, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dodał, że w trakcie modernizacji zwiększono zakres zadania. Pozwoliło na to dofinansowanie w kwocie ponad 50 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury.Wartość prac na liniach kolejowych 68, 656 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów to 432,5 mln zł, gdzie 311 mln zł pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Drugą dobrą informacją dla Stalowej Woli jest ta, że kończą się prace projektowe nad modernizacją dworca PKP Rozwadów. Spółka kolejowa PKP S.A. rozpocznie procedurę przetargową na wykonanie robót modernizacyjnych dworca w Rozwadowie na przełomie tego i przyszłego roku.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
  • Koncert Lwowskiej Or…
5
6
  • Promocja książki Rys…
7
  • Obiektywem malowane
8
9
10
11
12
13
14
  • Przystanek Historia …
15
  • Memoriał Lucjana Tre…
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Spotkanie autorskie …
28
29