Najnowsze informacje

Piknik Rodzinny w rycerskim klimacie na błoniach

28.09.2018

Kto marzy o tym, żeby przenieść się do czasów rycerzy i dam dworu, nauczyć się strzelać z łuku i dworskiego tańca, wziąć udział w pokazie husarskim, musztry paradnej i bojowej pikinierów? Już w najbliższą niedzielę 30 września od godziny 15.00 na Stalowowolskich Błoniach będziecie mieli okazję spełnić te marzenia. Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli wraz z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej i Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Zarząd Zlewni w Stalowej Woli zapraszają na Piknik Rodzinny, gdzie przewidziane są te i wiele innych atrakcji.

Piknik Rodzinny na Stalowowolskich Błoniach rozpocznie się o godzinie 15.00 inscenizacją historyczną, podczas której opowiedziana będzie historia wojewodzianki sandomierskiej Maryny Mniszchównej – pierwszej kobiety koronowanej na carową Rosji. W programie wydarzenia przewidziane są także tańce dworskie, pokaz husarski (prezentacja techniki jazdy i wyszkolenia bojowego), pokaz musztry paradnej i bojowej pikinierów z XVII wieku, pokaz artylerii i broni palnej od hakownicy do falkonetu, a na zakończenie parada końcowa z salutem armatnim.

Przez cały czas trwania pikniku rozstawione będzie obozowisko historyczne, w którym zrobicie sobie zdjęcie w strojach historycznych i z dawną bronią, poćwiczycie strzelanie z łuku historycznego, będziecie mogli wziąć udział w zabawach szermierczych oraz warsztatach tańca dawnego. Ponadto odbywać się będą zabawy z animatorami, malowanie buziek, dostępne będą też dmuchańce, wata cukrowa i popcorn. Wstęp na Piknik i wszystkie atrakcje wolny!

Piknik Rodzinny na Stalowowolskich Błoniach będzie też okazją, by poznać plany Państwowego Gospodarstwa Wodnego dotyczące inwestycji wzdłuż Sanu w Stalowej Woli. PGW Wody Polskie realizują duży projekt inwestycyjny finansowany ze środków Banku Światowego i Banku Rozwoju Rady Europy o szacunkowej wartości ok. 120 mln zł związany z budową i rozbudową ponad 48 km obwałowań przeciwpowodziowych Wisły i Sanu. Realizacja robót przyczyni się do zwiększenia stopnia ochrony przeciwpowodziowej powiatów tarnobrzeskiego i stalowowolskiego na obszarze ponad 20 tys. ha, zamieszkałym przez niemal 32 tys. osób.

Organizatorem Pikniku Rodzinnego są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Stalowej Woli oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Nadchodzące wydarzenia

  • Mini Shanties 2018

    14 grudnia 2018
  • Stalowowolska Wigilia Miejska

    16 grudnia 2018
  • Jarmark Bożonarodzeniowy

    16 grudnia 2018

Zobacz Kalendarz Wydarzeń