Najnowsze informacje

Nowi „Zasłużeni dla Miasta Stalowa Wola”

02.11.2018

Czterech sportowców weszło 29 października 2018 roku w poczet „Zasłużonych dla Miasta Stalowa Wola”. Rada Miejska podczas poniedziałkowej sesji jednogłośnie nadała ten prestiżowy tytuł Markowi Karbarzowi, Włodzimierzowi Pikulskiemu, Ewie Żerdeckiej i pośmiertnie Bogdanowi Gajewskiemu.

Marek Karbarz urodził się w 1950 roku w Charzewicach. Polski siatkarz złotej drużyny, trener, Mistrz Świata z 1974 roku i Mistrz Olimpijski z 1976 roku. Jest wychowankiem sekcji siatkówki „Stali” Stalowa Wola, reprezentował barwy naszego klubu, Resovii i Hutnika Nowa Huta (1966 – 1984). Największe sukcesy klubowe osiągnął przede wszystkim z Resovią: 4 zwycięstwa na Mistrzostwach Polski, 3 wicemistrzostwa, 2 brązowe medale, Puchar Polski. 218 razy reprezentował Polskę, był współtwórcą największych sukcesów drużyny narodowej w Meksyku i Montrealu.

Włodzimierz Pikulski urodził się w 1957 roku w Stalowej Woli. Jest wychowankiem ZKS „Stal” Stalowa Wola. Podczas wieloletniej kariery sportowej osiągnął sporo sukcesów, m.in. w 1975 roku wywalczył Halowe Mistrzostwo Polski Juniorów w grze pojedynczej w tenisie ziemnym. Swoimi wynikami rozsławił Klub i Miasto. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej zajął się wychowywaniem młodzieży, która dzięki niemu odniosła znaczące zwycięstwa na kortach w kraju i za granicą. Od 36 lat nieprzerwanie jest trenerem w ZKS „Stal” Stalowa Wola. Obecnie jest też dyrektorem sportowym w Miejskim Klubie Tenisowym. Ma ogromny udział w wychowaniu sportowych pokoleń naszego miasta i popularyzacji tenisa ziemnego.

Ewa Żerdecka urodziła się w 1967 roku w Stalowej Woli. Była zawodniczką ZKS „Stal” Stalowa Wola. Jedna z najlepszych tenisistek ziemnych, wielokrotna reprezentantka Polski. Pięciokrotnie zwyciężała w plebiscycie na „Najpopularniejszego Sportowca Stalowej Woli”. Barwy stalowowolskiego klubu reprezentowała ponad sto razy. Wywalczyła m.in. srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, złoty i brązowy krążek podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży, czy też potrójne zwycięstwo w Grand Prix Wojciecha Fibaka. Obecnie realizuje swoją pasję jako doświadczony szkoleniowiec zajmując się młodzieżą do 15. roku życia w Niemczech.

Bogdan Gajewski urodził się w 1943 roku w Ostrowie koło Piotrkowa Trybunalskiego. W tenisa grał od 6 roku życia. W 1966 roku przeniósł się do Stalowej Woli. Będąc zawodnikiem sekcji tenisowej ZKS „Stal” Stalowa Wola, rozsławiał hutnicze miasto zdobywając m.in.: I miejsce w grze podwójnej mężczyzn w Mistrzostwach Województwa Rzeszowskiego w 1966 roku, I miejsce na Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego w grze pojedynczej mężczyzn, II miejsce w X Otwartych Mistrzostwach Rzeszowa w grze podwójnej panów w 1970 roku. W kolejnych latach dał się poznać jako instruktor tenisa. Za swoją pracę trenera był wielokrotnie uhonorowany różnymi tytułami i odznaczeniami. Zmarł w 2003 roku. Ku jego pamięci od 15 lat na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego organizowane są turnieje tenisowe amatorów z całej Polski.

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień Pamięci 156. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

    19 stycznia 2019
  • Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

    19 stycznia 2019

Zobacz Kalendarz Wydarzeń