Najnowsze informacje

Nagrodzeni za upiększanie Stalowej Woli

05.10.2018

– Władze Stalowej Woli zmieniają nasze miasto, ale to Państwa praca jest nieoceniona w budowaniu naszych pięknych osiedli – powiedział Wojciech Chodorek pracownik Urzędu Miasta w Stalowej Woli podczas finału konkursu „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach”.

Konkurs ten został  zorganizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury po raz dwudziesty szósty, pod patronatem Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja, Starosty Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Artura Pychowskiego i prezesa Zarządu Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego Małgorzaty Stańkowskiej.

W konkursie „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach” chodzi o pokazanie, że Stalowa Wola to nie tylko wielka płyta ale i małe kwiatowe oazy. W konkursie doceniani są mieszkańcy których balkony i ogródki wyróżniały się na tle innych zarówno kompozycjami, jak i doborem kwiatów i roślin ozdobnych.

– W imieniu Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli chciałbym Państwu serdecznie pogratulować i wyrazić słowa uznania za Państwa wkład w upiększanie naszego miasta. Dziękuję również Józefowi Sroce dyrektorowi Spółdzielczego Domu Kultury za kultywowanie tej pięknej tradycji, że co roku  możemy się tu spotykać, aby docenić zaangażowanie naszych Mieszkańców w budowaniu piękna Stalowej Woli – mówił Wojciech Chodorek.

Główne trofeum w konkursie to statuetki Złotej, Srebrnej i Brązowej Pelargonii. W kategorii „Balkony” najcenniejszy laur zdobyła Maria Bożek, srebrną statuetkę odebrali Ryszarda i Stanisław Skrzypakowie, a brązową Małgorzata Mazur. W kategorii „Ogród” Złota Pelargonia trafiła do Stanisławy Kucia, srebrna do Elżbiety i Henryka Żerdeckich, a brązowa do Marii Całki. Nagrodę specjalną otrzymała Zofia Burdyńska.

Nadchodzące wydarzenia

  • Mini Shanties 2018

    14 grudnia 2018
  • Stalowowolska Wigilia Miejska

    16 grudnia 2018
  • Jarmark Bożonarodzeniowy

    16 grudnia 2018

Zobacz Kalendarz Wydarzeń