Najnowsze informacje

„Muzyczna jesień” w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego i nie tylko… Cykl koncertów w niezwykłym miejscu i w wyjątkowej oprawie

04.10.2019

„Muzyczna Jesień” rozpoczyna się w niedzielę 6 października. W Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego wystąpią między innymi Lapo Vannucci – gitara, LucaTorrigiani – fortepian, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego, Konrad Mastyło z zespołem. Nie zabraknie też wystaw i warsztatów artystycznych. Impreza potrwa do 24 listopada.

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja Muzycznej Jesieni w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. W pięknych wnętrzach Galerii, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli oraz na Rynku w Rozwadowie wystąpią artyści z różnych nurtów i ośrodków.

Jednak Muzyczna Jesień to nie tylko muzyka. Na gości czeka ciekawa oferta wystaw i warsztatów interdyscyplinarnych. W Galerii będzie można obejrzeć interaktywną wystawę Wmiksuj się! oraz wystawę Vivat Moniuszko!
Z przewodnikiem zwiedzicie państwo wystawę malarstwa Alfonsa Karpińskiego
a w Muzeum przy ul. Sandomierskiej będziecie mogli uczestniczyć w wernisażu niezwykłej wystawy pn. Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli.

Inauguracja w niedzielę 6 października! Tego dnia na każdego gościa czekają upominki w postaci muzealnych publikacji i pamiątek. Program imprez dostępny jest na stronie www.muzeum.stalowawola.pl

Organizator:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Współorganizatorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.I.J.Paderewskiego

Stalowowolskie Towarzystwo Artystyczne „STOWART”

Fundacja Wspierania Kultury „Amadeusz”

Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 39”

Urząd Miasta Stalowa Wola

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
  • Koncert Lwowskiej Or…
5
6
  • Promocja książki Rys…
7
  • Obiektywem malowane
8
9
10
11
12
13
14
  • Przystanek Historia …
15
  • Memoriał Lucjana Tre…
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Spotkanie autorskie …
28
29