Najnowsze informacje

Po kilkunastu latach doczekali się na modernizację podwórka

22.08.2016

Od połowy lipca przy ul. Skoczyńskiego można już wygodnie parkować. Zakończyły się tam bowiem prace związane z przebudową parkingu przyblokowego dla budynków przy ul. Skoczyńskiego 4, 6, 8. Kierowcy mogą teraz bezpiecznie, przy pełnym oświetleniu terenu, zostawić swoje auto na jednym z 47 miejsc.

Mieszkańcy tych bloków czekali na modernizację swojego otoczenia kilkanaście lat i nie wierzyli, że może ona dojść do skutku. Podczas spotkań osiedlowych Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny dał słowo, że jeszcze w tym roku będą oni korzystać z nowego parkingu i słowa dotrzymał.

Prace dotyczące przebudowy parkingów przyblokowych w rejonie kortów tenisowych na Skoczyńskiego rozpoczęły się w połowie maja. Wykonawca zajął się rozbiórką starej nawierzchni wykonanej z trylinki drogowej, wycinką i karczowaniem drzew, wykonaniem kanalizacji deszczowej, budową oświetlenia ulicznego oraz położeniem nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej, regulacją studzienek.

Po przebudowie mieszkańcy mają do dyspozycji 47 miejsc parkingowych. Teren postojowy został także dodatkowo doświetlony. Zgodnie z założeniami projektowymi, ustawiono w okolicy parkingu 10 lamp. W najbliższych tygodniach, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, planowane są również prace związane z oświetleniem zacienionego chodnika prowadzącego od podwórka do ul. Wolności.

W budżecie miasta zapisano 470 tys. zł na rewitalizację terenów przyblokowych w rejonie Skoczyńskiego, w tym na budowę parkingów. Na sam projekt przebudowy parkingów wraz z oświetleniem miasto wydało około 240 tys. zł.

 

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
  • Koncert Lwowskiej Or…
5
6
  • Promocja książki Rys…
7
  • Obiektywem malowane
8
9
10
11
12
13
14
  • Przystanek Historia …
15
  • Memoriał Lucjana Tre…
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Spotkanie autorskie …
28
29