Najnowsze informacje

Jakie prezenty przyniesie hojny święty?

28.11.2018

W dalekiej Laponii święty Mikołaj zaczyna już przygotowywać prezenty dla dzieci z całego świata. Ciekawe co tym razem przyniesie małym mieszkańcom Stalowej Woli? O tym zadecyduje zwycięzca konkursu, który napisze w liście do hojnego świętego czego sobie życzy dla miasta.

SZCZEGÓŁY KONKURSU

Już po raz czwarty Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas I-VIII z terenu Miasta Stalowej Woli do wzięcia udziału w konkursie „Co Miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja?”

A co należy zrobić, by wziąć w nim udział? Każdy z uczestników będzie musiał napisać list do Świętego Mikołaja, prozą lub wierszem, w którym wskaże jakiego prezentu dla miasta sobie życzy. Objętość pracy nie może przekroczyć 1 strony formatu A4. Do pracy konkursowej należy dołączyć dane personalne (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, nazwa szkoły i klasy). Prace należy składać w sekretariacie szkoły do 10 grudnia 2018 do godziny 12.00.

Informacje o wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród zamieszczone zostaną na stronie internetowej: www.stalowawola.pl do 12 grudnia 2018 roku.

NAGRODA

Zwycięzca konkursu dokona uroczystego włączenia iluminacji świetlnych wraz z Prezydentem Miasta Stalowej Woli podczas Miejskiej Wigilii.

Celem konkursu jest poznanie gatunku literackiego jakim jest list, poznanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie twórczej aktywności dziecka, rozwijanie wyobraźni i umiejętności jasnego wyrażania potrzeb, rozbudzanie poczucia przynależności do zamieszkiwanego miejsca i społeczności lokalnej.


Regulamin konkursu list do św Mikołaja 2018


 

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień Pamięci 156. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

    19 stycznia 2019
  • Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

    19 stycznia 2019

Zobacz Kalendarz Wydarzeń