Najnowsze informacje

Festiwal „Polska od kuchni” w Stalowej Woli

02.08.2022

W niedzielę, 7 sierpnia 2022 r.  w godzinach 11.00 – 19.00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli odbędzie się podkarpacki półfinał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Wydarzenie zorganizowane przez Krysiak Polska i Lokalną Organizację Turystyczną INTE- GRA to kolejny etap rywalizacji pomiędzy zespołami gospodyń i gospodarzy wiejskich z tego regionu.

Koła Gospodyń z całego województwa podkarpackiego spotkają się w Stalowej Woli, aby podkreślać, że idąc z duchem czasu należy kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje. Na wydarzeniu nie zabraknie wystawców – rękodzielników i producentów żywności z całego kraju, u których będzie można zaopatrzyć się chociażby w swojskie sery, miód oraz pieczywo.

Konkursy „Polska od Kuchni”

Festiwalowi towarzyszy aż 5 konkursów. Ponieważ tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest tradycyjne polskie wesele, wszystkie konkurencje są związane właśnie z nim.

Pierwszy to konkurs kulinarny. W Stalowej Woli nie zabraknie więc przepysznych dań oraz smakowitych ciast. Z niedzielnego Festiwalu na pewno nikt nie wyjdzie głodny.

Sztuka  to równie ważna dziedzina służąca pielęgnowaniu tradycji. W konkursie artystycznym uczestnicy zaprezentują szeroki wachlarz swoich talentów. Usłyszymy weselne przyśpiewki, zobaczymy ludowe tańce, scenki przedstawiające tradycyjne obrzędy a także będziemy mogli podziwiać piękne tkactwo, malarstwo oraz haft.

Cieszące się największą uwagą konkursy Miss Wdzięku to prezentacje kobiet w dwóch grupach wiekowych – Miss do 45 r.ż. oraz Miss 45+. W Stalowej Woli będziemy mogli podziwiać piękne kobiety, które zaprezentują się w barwnych strojach nawiązujących do wesela, a także wieczorowych kreacjach.

Atrakcje dla uczestników

Odwiedzający Festiwal na pewno nie zaznają nudy. Przez całą niedzielę będzie można oglądać pokazy kulinarne prowadzone przez Kubę Steuermarka, tańczyć w towarzystwie prowadzącego Mateusza Szymkowiaka oraz uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. W jury konkursu Miss Wdzięku zasiądzie Miss Polonia Natalia Gryglewska a czas umilą wszystkim występy zespołów: Horyzonty oraz stalowowolskiej Kapeli Lasowianka.

 

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
  • Muzeum otwarte dla g…
5
6
  • Maszerujemy z kijkam…
7
8
9
10
11
  • Muzeum otwarte dla g…
12
13
14
15
16
17
18
  • Muzeum otwarte dla g…
19
20
21
  • Rozwadowski Targ Sta…
22
23
24
25
  • Muzeum otwarte dla g…
26
27
28
29
30
31