Najnowsze informacje

Budowa hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Energetyków

24.05.2023

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli spotkała się 19 maja 2023 roku z Janiną Sagatowską Senator RP, Rafałem Weberem Posłem RP oraz Lucjuszem Nadbereżnym Prezydentem Miasta Stalowej Woli, którzy na ręce Pani Dyrektor Doroty Kornek oraz uczniów przekazali symboliczny czek na budowę hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym na kwotę 3 526 969,90 zł. Środki w wysokości 1 900 000,00 zł zostały pozyskane z rządowego Programu OLIMPIA 2023 – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Miasto Stalowa Wola przekazuje wkład własny w kwocie 1 626 969,90 zł. 

– Rządowi zależy na tym, aby jednoczyć całą społeczność i budować wspólnotę. Ta nowa sala będzie służyć rozwojowi dzieci i młodzieży, ale ma być także miejscem aktywizacji lokalnej społeczności. Tworząc prawdziwą wspólnotę możemy budować wielkie rzeczy, zarówno materialne jak i duchowe. To jest właściwie rozumiany „polski ład”. – powiedziała Janina Sagatowska Senator RP. 

– Nie ma ważniejszych inwestycji niż te, które służą rozwojowi młodego pokolenia. To bardzo ważne, aby we współpracy rządu i samorządu budować miejsca i tworzyć warunki, które będą służyć rozwojowi serc i umysłów młodego pokolenia. Młodzi ludzie muszą mieć nowoczesne i bezpieczne warunki do zajęć sportowych. W szybkim tempie został rozstrzygnięty nabór Programu OLIMPIA 2023 i w równie szybkim tempie powstanie w tym miejscu nowa hala sportowa. Ten przełomowy rozwój edukacji i oświaty w Stalowej Woli dokonuje się dla Was, drodzy uczniowie. Korzystajcie z tych dóbr i bądźcie szczęśliwi. – powiedział Rafał Weber Poseł RP. 

– Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z tymi młodymi przyjaciółmi, uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i rozmawialiśmy o ich potrzebach. Jedną z potrzeb, a nawet marzeniem uczniów i grona pedagogicznego było powstanie nowoczesnej hali sportowej do rozwijania sportowych pasji oraz jako miejsce do organizowania najważniejszych wydarzeń szkolnych. Dzisiaj na ręce Pani Dyrektor oraz fantastycznych uczniów tej szkoły przekazujemy wspaniałą informację. Złożony przez nas wniosek o dofinansowanie budowy nowej sali gimnastycznej został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bardzo się cieszę, że przy wsparciu polskiego rządu Wasze marzenia mogą się spełniać. Rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się już nowej hali sportowej. – powiedział Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta. 

W ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli” zaplanowano budowę całorocznej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym o konstrukcji zadaszenia opartej na łukach stalowych. Po wykonaniu pokrycia hali zostanie wykonana nawierzchnia bezpieczna z EPDM z wyrysowanymi liniami do gry w siatkówkę, koszykówkę i futsal. Kolejny etap to budowa przyległego do hali zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z toaletą dla osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W hali zostanie wykonana wentylacja nawiewno-wywiewna, współpracująca z absorpcyjną pompą ciepła, która będzie służyła jako wytwornica chłodu w okresie letnim oraz będzie źródłem ciepła w okresie zimowym. Po realizacji prac wewnętrznych zostanie wykonane zagospodarowanie terenu – chodniki i dojście do hali sportowej. Całoroczna hala sportowa zostanie wyposażona w oświetlenie energooszczędne, ledowe. Elementem wyposażenia hali będą także mobilne strzelnice laserowe. 

W pierwszej kolejności zlecone zostanie wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, następnie w listopadzie 2023 r. ogłoszenie przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja rzeczowa zaplanowana jest w roku 2024. 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2024

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
  • Rozwadowski Targ Sta…
22
23
24
25
  • Kuźnia Kariery Stalo…
26
27
28
29
30