Najnowsze informacje

Zmieniona ulica Lubomirskiej

15.05.2017

Mieszkańcy osiedla Charzewice mają kolejny powód do radości. Trwa bowiem długo wyczekiwana modernizacja ulicy Księżnej Anny Lubomirskiej. Już teraz, zamiast z połatanej drogi mogą korzystać z utwardzonej ulicy, a wkrótce zostaną także wykonane podjazdy do posesji.

Nawierzchnia drogi, mimo systematycznego uzupełniania ubytków, była w złym stanie technicznym. Została więc pokryta nakładką z masy bitumicznej. Dodatkowo, na wniosek mieszkańców wykonane zostaną podjazdy do posesji.

– Mieszkańcy mojego osiedla wnioskowali o tę ulicę już od dawna. Pragnę podziękować Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za to, że przychylił się do tych próśb – mówi Łukasz Durek, radny osiedla Charzewice.

– Przez lata osiedla Rozwadów i Charzewice były zapomniane i zaniedbane. Pora to zmienić i przywrócić dawną świetność najstarszej części miasta – mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców os. Charzewice, bowiem w przeciągu najbliższych kilkunastu dni ruszy przebudowa ul. Lipowej, a w fazie projektowania jest długo oczekiwana modernizacja ul. Sandomierskiej, która rozpocznie się w przyszłym roku. Ruszyły również postępowania na prace dotyczące oświetlenia ul. Karnaty. W tej części postępują również wnioskowane przez mieszkańców prace remontowe, jak np. nakładka asfaltowa ulicy Grochowej oraz umocnienie i poszerzenie wjazdów na wał przeciwpowodziowy. Istotną częścią zadań obejmujących
os. Charzewice jest rewitalizacja Parku Lubomirskich. Wszystkie te działania są związane z wnioskami płynącymi od mieszkańców podczas cyklicznych spotkań osiedlowych oraz interpelacji płynących od radnego Łukasza Durka.

Nadchodzące wydarzenia

  • Kolorowe wakacje – półkolonie dla dzieci

    1 lipca 2017
  • Letnie czytanie

    1 lipca 2017
  • Wakacje z Muzeum

    1 lipca 2017

Zobacz Kalendarz Wydarzeń