Najnowsze informacje

Uhonorowano złote serca ludzi STALOWEJ WOLI

19.12.2017

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy pamiętamy o potrzebujących i staramy się być lepszymi ludźmi. Podczas Wigilii Miejskiej w Stalowej Woli Odznaką Prezydenta Miasta „Człowiek STALOWEJ WOLI” oraz Stalowowolskim Złotym Sercem uhonorowani zostali Bohaterowie, którzy pokazali, że troszczą się o innych każdego dnia i w tragicznych okolicznościach potrafili dokonać rzeczy wielkich.

– Samorząd Miasta Stalowej Woli dokonuje dziś odznaczenia osób, które wyróżniają się bohaterstwem, zachowaniem, które może być przykładem dla innych – zwrócił się do Bohaterów z VIVO Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. – Nagradzamy dzisiaj Państwa nie w zamkniętej sali, nie przy innej okazji, ale celowo wybraliśmy Wigilię Miejską, bo to święto miłości i dobroci, święto, w którym patrzymy na dobrą stronę życia – dodał włodarz Stalowej Woli.

Prezydent Nadbereżny przekazał także słowa podziękowania od osób, które zostały pokrzywdzone, trafiły do szpitali i przez pierwsze dni po tragedii walczyły o życie. – Dzisiaj są z Wami blisko sercem i w sposób szczególny dziękują Wam za zaangażowanie, odwagę i pomoc. Musimy mieć wszyscy świadomość, że gdyby nie pierwsza pomoc przedmedyczna, która została udzielona przez te osoby, które są dziś odznaczane, to to wydarzenie skończyłoby się jeszcze tragiczniej – mówił Lucjusz Nadbereżny. Dla poszkodowanych i ich rodzin bardzo ważne jest to, co zrobili dla nich bezinteresownie zupełnie nieznane im osoby. Na ręce prezydenta miasta jedna z poszkodowanych – Wiktoria Widak – złożyła list z podziękowaniem dla Bohaterów, którzy uratowali jej życie (treść poniżej).

Odznaką Prezydenta Miasta Stalowej Woli „Człowiek STALOWEJ WOLI” zostali uhonorowani: Dariusz Andreasik, Iwona Bronkiewicz, Dawid Cielepak,  Marzena Drąg, Małgorzata Rębisz-Drozdowska, Wojciech Dudek, Aleksandra Figat, Teresa Figat, Kinga Flis, Aneta Koczwara, Jakub Kusiowski, Gabriela Mierzwa, Grzegorz Mierzwa, Tomasz Niemiec, Paulina Olejarz, Andrzej Pławiak, Ewa Podstawka, Oskar Przedpełski, Anna Sawicka, Anna Sołtysik-Stanowska, Lucyna Sulowska, St. sierżant Piotr Śnios, Renata Środek, Sylwia Świeca, Łukasz Tabaka, Joanna Zbyrad, Ryszard Żbik.

Prezydent Stalowej Woli uhonorował również w wyjątkowy sposób instytucje, które niosły pomoc poszkodowanym już w późniejszym czasie. – Wyróżniamy te osoby, które swoim zaangażowaniem, swoim profesjonalizmem uratowały poszkodowanych. Trzeba podkreślić, że to było wydarzenie niespotykane na skalę Stalowej Woli, ale dzięki takim osobom, które swoją wiedzę i miłość do drugiego człowieka oddały z pełnym zaangażowaniem, poszkodowani wracają do zdrowia – mówił Lucjusz Nadbereżny. Podkreślił szczególnie zaangażowanie pielęgniarek i lekarzy, którzy zgłaszali się sami słysząc co się stało, aby wszystkie ręce, które mogły nieść pomoc były w gotowości.

– To Państwo jako przedstawiciele instytucji nieśliście pierwszą pomoc poszkodowanym, niekiedy dar drugiego życia. Dziękuję, że pokazaliście Państwo stalową wolę w swoich sercach – mówiła Kamila Piech, reprezentująca Wojewodę Podkarpacką Ewę Leniart.

Stalowowolskim Złotym Sercem zostali uhonorowani: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Powiatowy Szpital im. PCK w Nisku, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej oraz indywidulanie Katarzyna Rogala Dyrektor SOWiIK, Magdalena Partyka – Zając Ordynator SOR w Stalowej Woli i Maciej Osuch koordynator akcji ratunkowej 20 października 2017 roku w Galerii Vivo.

– Czyny tych osób pełne odwagi i heroizmu zasługują na publiczne podkreślenie i wyrażenie wdzięczności. To dla mnie wielki honor, w imieniu Miasta i Mieszkańców Stalowej Woli, móc wręczyć Odznaczenia oraz podziękować za bohaterską postawę – podkreślał Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

Odznaka „Człowiek STALOWEJ WOLI” została przyznana po raz pierwszy w historii samorządu Stalowej Woli. Będzie ona nadawana przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli, jako wyraz najwyższego wyróżnienia, uznania i głębokiego szacunku wobec osób, które wykazały się bohaterstwem, heroizmem i postawą obywatelską na rzecz Miasta Stalowej Woli i jego Mieszkańców.

LIST WIKTORII WIDAK

Kalendarz wydarzeń

październik 2021

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
 • Szkoła Rysunku zapra…
6
 • Szkoła Rysunku zapra…
7
 • Muzeum otwarte dla g…
 • Szkoła Rysunku zapra…
8
 • Szkoła Rysunku zapra…
9
 • Szkoła Rysunku zapra…
10
 • Szkoła Rysunku zapra…
11
 • Szkoła Rysunku zapra…
12
 • Szkoła Rysunku zapra…
13
14
 • Muzeum otwarte dla g…
15
16
17
 • Rozwadowski Targ Sta…
18
19
20
21
 • Muzeum otwarte dla g…
22
23
24
25
26
27
28
 • Muzeum otwarte dla g…
29
30
31