Najnowsze informacje

Podzielmy się dobrem podczas Wigilii Miejskiej

11.12.2017

Magia świąt Bożego Narodzenia sprawia, że staramy się być lepszymi ludźmi. To czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. W tym okresie pamiętamy o ubogich, samotnych, skrzywdzonych przez los. Święta to przede wszystkim bycie razem. Dlatego też Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców Stalowej Woli na wspólną Wigilię Miejską, która odbędzie się 17 grudnia (niedziela) przed Miejskim Domem Kultury.

Wigilia Miejska rozpocznie się już od godziny 15.30. Nagrodzone zostaną wówczas dzieci ze stalowowolskich szkół, które napisały list do św. Mikołaja w ramach konkursu „Co Miasto Stalowa Wola powinno dostać w prezencie od św. Mikołaja?”. W międzyczasie na ulicach miasta rozbłysną ozdoby świąteczne, a Maria Łobodziec z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, która wygrała konkurs, rozświetli miejską choinkę. O godzinie 16.00 odbędzie się Gala wręczenia odznaczeń prezydenta miasta „Człowiek Stalowej Woli”. Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli uhonoruje wszystkich cichych Bohaterów, którzy nie boją się pomagać innym na co dzień, a szczególnie tym, którzy pokazali to podczas tragicznych wydarzeń w galerii Vivo. Po oficjalnych uroczystościach nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, a następnie rozpocznie się obrzęd Wigilii Katolickiej Połamiemy się wówczas opłatkiem i wspólnie ze stalowowolskimi chórami wyśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy. Po wieczerzy Wigilijnej na lodowisku wystąpi profesjonalna grupa tancerzy, którzy zaprezentują mieszkańcom niesamowite widowisko.

W tym roku, podczas świątecznego spotkania, na uczestników po raz kolejny czeka moc atrakcji i niespodzianek. Na Placu Piłsudskiego znów stanie żywa szopka bożonarodzeniowa, a przy MDK wyrośnie świąteczne miasteczko z najpiękniejszymi ozdobami. Mieszkańcy Osiedla Fabrycznego będą mieli możliwość wypowiedzenia swojego zdania na temat przyszłej rewitalizacji tamtych terenów. Przybyli będą mogli także sami stać się cichymi bohaterami i wspomóc potrzebujących. Podczas Wigilii odbędzie się zbiórka oraz licytacja charytatywna na rzecz sióstr Aurelii i Rozalii Krawiec ze Stalowej Woli w ramach Świątecznej Akcji Wielkich Serc. Dziewczynki cierpią na ciężką, nieuleczalną chorobę – hiperglicynemię nieketotyczną, która w wyniku zaburzeń metabolizmu glicyny uszkadza im mózgi i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Siostry cierpią również na padaczkę lekooporną. W czasie świątecznego spotkania Stowarzyszenie Dobro Powraca przeprowadzi zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących.

Organizatorem Wigilii Miejskiej jest Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli wraz ze Stanisławem Sobierajem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Stalowej Woli, a także  Marek Gruchota Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Robert Nowak Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dobro Powraca oraz Fundacja Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z pomocą”.

Szczegółowy program Wigilii Miejskiej

17 grudnia 2017 / niedziela

Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli

15:30 Rozpoczęcie Wigilii Miejskiej

15:40 Rozstrzygniecie konkursu na List do św. Mikołaja

15:50 Rozświetlenie choinki miejskiej

16:00 Wręczenie Odznaczeń Prezydenta Miasta

„CZŁOWIEK STALOWEJ WOLI

16:20 Betlejemskie Światło Pokoju

16:40 Obrzęd Wigilii Katolickiej

i wspólne dzielenie się opłatkiem

17:00 Wieczerza Wigilijna i wspólne kolędowanie wraz ze stalowowolskimi chórami

18:00 Rewia na lodzie – ICE SHOW w wykonaniu zawodników UKS Łyżwiarstwa Figurowego „MORS” w Dębicy

Ponadto:

Konsultacje społeczne rewitalizacji Placu Piłsudskiego

Żywa szopka

Jarmark Świąteczny

ŚWIĄTECZNA AKCJA WIELKICH SERC – Zbiórka na rzecz sióstr Aurelii i Rozalii Krawiec ze Stalowej Woli

POMAGAMY W POTRZEBIEZbiórka artykułów spożywczych i chemicznych

KARTA ZGŁOSZENIA NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Kalendarz wydarzeń

październik 2021

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
 • Szkoła Rysunku zapra…
6
 • Szkoła Rysunku zapra…
7
 • Muzeum otwarte dla g…
 • Szkoła Rysunku zapra…
8
 • Szkoła Rysunku zapra…
9
 • Szkoła Rysunku zapra…
10
 • Szkoła Rysunku zapra…
11
 • Szkoła Rysunku zapra…
12
 • Szkoła Rysunku zapra…
13
14
 • Muzeum otwarte dla g…
15
16
17
 • Rozwadowski Targ Sta…
18
19
20
21
 • Muzeum otwarte dla g…
22
23
24
25
26
27
28
 • Muzeum otwarte dla g…
29
30
31