niemiecki angielski
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Biuletyn Informacji Publicznej
Spółdzielczy Dom Kultury

W Stalowej Woli funkcjonuje Spółdzielczy Dom Kultury, gdzie w stałych formach pracy uczestniczy ponad 600 dzieci, młodzieży i dorosłych. Od początku swego istnienia Spółdzielczy Dom Kultury dał się poznać jako placówka niezwykle aktywna.

Działalność Spółdzielczego Domu Kultury cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży Stalowej Woli.

Szybko rozwijają się zespoły taneczne, dziecięce zespoły teatralne, grupy plastyczne. Wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, placówka promuje w stalowowolskim środowisku profesjonalną sztukę plastyczną poprzez organizowanie wystaw i wernisaży jak również aukcji dzieł sztuki.

Na stałe w działalność placówki wpisały się koncerty na placu zabaw przed SDK z udziałem profesjonalnych zespołów i solistów, jak i inne formy rekreacyjno-sportowe, rozrywkowe i edukacyjne.

Aktualnie w SDK są prowadzone następujące grupy młodzieżowe: taniec, plastyka, sekcje aerobiku, zespoły muzyczne, sekcja fotograficzna, teatrzyk dziecięcy “Bajka”.

Rocznie SDK organizuje ponad 80 imprez, a najbardziej znaczące z nich, już o charakterze cyklicznym, to: „Zimowa Laba” w okresie ferii, w zakresie teatru, tańca i muzyki Powiatowy i Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”, wybory „Życzliwego Roku” zakończone odsłonięciem odlewu ręki przy „Kamieniu Życzliwości”, od 16 lat trwający konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przyklatkowy pn. „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach...”, a także wiele imprez plenerowych i koncertów w wykonaniu zespołów SDK.

Młodzieżowa grupa tańca współczesnego „Pasja”, zespół „Perełki”, grupa tańca towarzyskiego – to taneczna wizytówka SDK.

Profesjonalnie prowadzone są również zajęcia z wokalistyki i plastyki.

 
Dodano: 09/04/07  
 
© 2006 iNetServis
Strona główna - Władze Stalowej Woli - Edukacja - Gospodarka - Urząd Miasta - Informacje o Stalowej Woli - Zagospodarowanie przestrzenne - Kultura  - Rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok 2016/2017 - Rada Seniorów - Sport - Zdrowie - Zadania Publiczne - Przydatne adresy - Fundusze zewnętrzne - Interaktywny Plan Miasta - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - Program Aktywni 60+ - Grunt to rodzinka - Klaster Przemysłowy COP