Spółdzielczy Dom Kultury

W Stalowej Woli funkcjonuje Spółdzielczy Dom Kultury, gdzie w stałych formach pracy uczestniczy ponad 600 dzieci, młodzieży i dorosłych. Od początku swego istnienia Spółdzielczy Dom Kultury dał się poznać jako placówka niezwykle aktywna.

Działalność Spółdzielczego Domu Kultury cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży Stalowej Woli.

Szybko rozwijają się zespoły taneczne, dziecięce zespoły teatralne, grupy plastyczne. Wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, placówka promuje w stalowowolskim środowisku profesjonalną sztukę plastyczną poprzez organizowanie wystaw i wernisaży jak również aukcji dzieł sztuki.

Na stałe w działalność placówki wpisały się koncerty na placu zabaw przed SDK z udziałem profesjonalnych zespołów i solistów, jak i inne formy rekreacyjno-sportowe, rozrywkowe i edukacyjne.

Aktualnie w SDK są prowadzone następujące grupy młodzieżowe: taniec, plastyka, sekcje aerobiku, zespoły muzyczne, sekcja fotograficzna, teatrzyk dziecięcy “Bajka”.

Rocznie SDK organizuje ponad 80 imprez, a najbardziej znaczące z nich, już o charakterze cyklicznym, to: „Zimowa Laba” w okresie ferii, w zakresie teatru, tańca i muzyki Powiatowy i Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”, wybory „Życzliwego Roku” zakończone odsłonięciem odlewu ręki przy „Kamieniu Życzliwości”, od 16 lat trwający konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przyklatkowy pn. „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach…”, a także wiele imprez plenerowych i koncertów w wykonaniu zespołów SDK.

Młodzieżowa grupa tańca współczesnego „Pasja”, zespół „Perełki”, grupa tańca towarzyskiego – to taneczna wizytówka SDK.

Profesjonalnie prowadzone są również zajęcia z wokalistyki i plastyki.

Kalendarz wydarzeń

listopad 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
  • Muzeum otwarte dla g…
4
5
6
7
8
9
10
  • Muzeum otwarte dla g…
11
12
13
14
15
16
17
  • Muzeum otwarte dla g…
18
19
20
  • Rozwadowski Targ Sta…
21
22
23
24
  • Muzeum otwarte dla g…
25
26
27
28
29
30