Najnowsze informacje

MOSiR zyska nowy wygląd

13.04.2017

12 kwietnia ruszyła termomodernizacja obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki tej inwestycji MOSiR zyska nowoczesny wygląd nawiązujący do stalowego charakteru miasta. Jak podkreśla Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, jest to pierwszy krok do stworzenia profesjonalnego zaplecza sportowego w mieście.

Obecnie obiekty MOSiR swoim wyglądem nie przynoszą chluby i promocji miastu. Elewacja oraz budynek niszczeją, co jest niedopuszczalne przy tak strategicznym obiekcie, z którego korzystają tysiące osób.

Dzięki termomodernizacji budynki nie tylko zyskają nowy wygląd, ale wprowadzonych zostanie także wiele rozwiązań poprawiających komfort korzystania z oferty ośrodka. Wykonane zostaną następujące prace: ocieplenie ścian zewnętrznych budynku połączone z wykonaniem nowej elewacji, ocieplenie stropodachu, wymiana stolarki okiennej, modernizacja systemu wentylacji, montaż pomp ciepła, dodatkowo montaż kolektorów słonecznych w liczbie około 240, modernizacja oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Zastosowane rozwiązania mają przynieść oszczędności na energii w kwocie około 370 tys. zł rocznie.

Koszt tej inwestycji to nieco ponad 12,5 mln zł, z czego aż 8,5 mln zł dofinansowane zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa podkarpackiego.

Nadchodzące wydarzenia

  • Kolorowe wakacje – półkolonie dla dzieci

    1 lipca 2017
  • Letnie czytanie

    1 lipca 2017
  • Wakacje z Muzeum

    1 lipca 2017

Zobacz Kalendarz Wydarzeń